0
0

بازارهای مالی دوشنبه 1 مارس 2021: پولبک برنت به حمایت خط روند و میانگین متحرک

1473 بازدید

تصویب بسته حمایتی دولت امریکا توسط کنگره موتور محرک بازارهای مالی در معاملات اولین روز ماه مارس شد تا علاوه بر رشد بازارهای سهام در اروپا، قیمت نفت و طلا نیز افزایش یابدغلبه فروشندگان دلار موجب توقف رالی شاخص دلار در سقف 90.90 گردید و با افزایش خوش بینی ها به ادامه فرایند خروج از رکود بازار اوراق به یک آرامش نسبی بازگشت.

پولبک برنت به حمایت خط روند و میانگین متحرک

همزمان قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت. نفت برنت که در تایم فریم 4 ساعته، از اول فوریه در یک روند صعودی و بالاتر از میانگین متحرک 50 دوره یی در حال معامله است، با گپ 75 سنتی برای هر بشکه معاملات خود را در روز دوشنبه شروع کرد تا یک پولبک موفق به خط روند را ثبت کند. ادامه حضور خریداران می تواند قیمت را در ادامه مسیر صعودی به اهداف بالاتری برساند.

برگشت قیمت طلا از حمایت 1924 دلار

طلا در تایم فریم 4 ساعته از اول فوریه در یک روند نزولی در حال معامله است. در معاملات امروز قیمت هر اونس طلا هم زمان با افت شاخص دلار از ناحیه حمایتی 1720 دلار افزایش یافت و انتظار می رود خریداران با ادامه مومنتوم صعودی نرخ را تا 1960 دلار افزایش دهند.

مهم ترین رویدادهای اقتصادی امروز

امروز شاخص PMI اقتصادهای بزرگ منتشر می شود که می تواند نشان دهد آیا خوش بینی ها به تداوم خروج از رکود می تواند تقویت شود یا نه.

ساعت 12:30 به وقت ایران PMI آلمان بعنوان بزرگ ترین اقتصاد اروپا منتشر می شود. پیش بینی بازار مبنی بر رشد PMI تولیدی ماه فوریه از 57.1 به 60.6 واحد است.

همزمان شاخص PMI حوزه یورو نیز انتشار خواهد یافت و انتظار می رود عملکرد بهتری را نسبت به ماه ژانویه ثبت کرده باشد.

در ساعت 13:00 شاخص مدیران خرید بریتانیا منتشر می شود.

ساعت 18:30 شاخص مدیران خرید ISM در امریکا برای بخش تولیدی انتشار می یابد که پیش بینی می شود با 0.1 واحد بهبود نسبت به ماه ژانویه ظاهر شود.

ساعت 19:40 سرمایه گذاران منتظر سخنرانی خانم لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا خواهند بود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://fxrostami.com/?p=2031
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
پیمان رستمی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد بازارهای مالی دوشنبه 1 مارس 2021: پولبک برنت به حمایت خط روند و میانگین متحرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.