0
0

بازارهای مالی سه شنبه 23 فوریه 2021: سرمایه گذاران در انتظار سخنرانی آقای پاول

1493 بازدید

بازارهای مالی در روز سه شنبه در حالی باز شده اند که رشد نرخ بازدهی اوراق قرضه ادامه دارد و گرم شدن تنور قیمت در بازار کامادیتی ها توجه سرمایه گذاران را به افزایش نرخ تورم جلب کرده است. مس با عبور از 9 هزار دلار در هر تن به بالاترین نرخ خود در 9 سال اخیر رسیده و شاخص کامادیتی بلومبرگ هم در رکورد 8 ساله اش به سر می برد. رالی نفت نیز با ادامه کاهش دلار به حوالی کف شش هفته اخیر ادامه دارد. گلدمن ساکس، ریکاوری تقاضای نفت را سریع تر از عرضه برآورد می کند و آن را دلیل اصلی رشد قیمت نفت تا 65 دلار می داند.

بریتانیا با یکی از سریع ترین برنامه های واکسیناسیون عمومی، در حال برنامه ریزی پایان محدودیت ها طی 4 ماه آینده است که موجب شده معامله گران پوزیشن های لانگ خود را روی پوند افزایش دهند.

مسیر بسته حمایتی 1900 میلیارد دلاری دولت آقای بایدن این هفته در کنگره نهایی می شود و می تواند بر انتظارات سرمایه گذاران برای دسترسی به دلار ارزان تر دامن بزند. که در میان مدت به معنی فراهم شدن فضای رشد بیشتر برای تقویت ارزهای اصلی دیگر دربرابر دلار است و می تواند به معنای ادامه رشد پوند و یورو و دلار استرالیا در برابر دلار باشد.

مهم ترین رویدادهای اقتصادی امروز

این هفته برای بسیاری از شرکت های بزرگ در اروپا هفته تقسیم سود است که می تواند باعث اصلاح شاخص فوتسی انگلیس و داکس آلمان شود. امروز بسیاری از سهام داران منتظر صورت های مالی بانک HSBA هستند.

نرخ بیکاری بریتانیا در ماه دسامبر ساعت 10:30 به وقت تهران انتشار می یابد و پیش بینی می گردد با 0.1% افزایش نسبت به ماه نوامبر به 5.1 درصد برسد.

ساعت 13:30 شاخص های ماهانه و سالانه ی بهای مصرف کننده در اروپا اعلام خواهد شد که پیش بینی می شود به ترتیب 0.2 و 0.9 درصد رشد داشته باشند.

ساعت 18:30 شاخص اعتماد مصرف کننده برای ماه فوریه در امریکا انتشار می یابد و هم زمان بازارها در انتظار سخنرانی آقای پاول در کمیسیون مشترک اقتصادی در واشنگتن هستند. این سخنرانی درباره سیاست های پولی و چشم انداز اقتصادی است و می تواند موجب نوسان در شاخص دلار و ارزهای مرتبط شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://fxrostami.com/?p=2022
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
پیمان رستمی
مطالب بیشتر

باکس دانلود

راهنما

سلام

برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد بازارهای مالی سه شنبه 23 فوریه 2021: سرمایه گذاران در انتظار سخنرانی آقای پاول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.