0
0

بازارهای مالی پنجشنبه 4 مارس 2021: سخنرانی رییس فدرال رزرو و تصمیم اوپک پلاس

1439 بازدید

بازارهای آسیایی با قدری افت در معاملات پنجشنبه قسمتی از رشد هفتگی خود را تعدیل کردند. اوراق قرضه همچنان در کانون رویدادهای مهم اقتصادی قرار دارد. در حالی که نرخ بازدهی اوراق هنوز با قله دو ساله اش در سطح 3 درصد بسیار فاصله دارد ولی در شرایطی که چشم انداز اقتصاد جهانی هنوز رکودی است، رشد سریع آن موجب نگرانی سرمایه گذاران گردیده است و بازارهای منتظرند تا ارزیابی و تدبیر فدرال رزرو را در این خصوص بدانند، به همین دلیل سخنرانی امشب آقای پاول در کنفرانس وال استریت ژورنال حایز اهمیت است.

سرمایه گذاران حوزه انرژی در انتظار مشخص شدن نتیجه نشست اوپک پلاس در ادامه روز هستند. علیرغم رشد غافلگیر کننده موجودی تجاری نفت امریکا که بالغ بر 21 میلیون بشکه بود، قیمت نفت برای دومین روز پیاپی افزایش داشت. چراکه بر اساس گزارش سازمان اطلاعات انرژی بدنبال موج سرمای تگزاس ذخایر بنزین شدیدترین افت خود را در سی سال اخیر رقم زد بطوریکه امریکا بطور خالص 2.2 میلیون بشکه سوخت وارد کرده است. به همین دلیل بازار به بازگشت تقاضای پالایشگاهی با تمام شدن موج سرما امیدوار است. از طرف دیگر زمزمه هایی از تصمیم اوپک پلاس برای ادامه کاهش تولید به گوش می رسد.

در حالی که برنامه کاهش تولید آخر این ماه تمام می شود، بنظر می رسد عربستان کاهش تولید داوطلبانه خود را ادامه دهد و عرضه خود را در سطح 8 میلیون 256 هزار بشکه نگه دارد. تمدید توافق کاهش عرضه می تواند محرک قیمت نفت در بازارهای جهانی باشد.

سایر رویدادهای مهم امروز:

ساعت 13:00 گزارش PMI ساختمان در بریتانیا منتشر می شود که انتظار می رود پس از افت ماه ژانویه به 49 واحد دوباره به بالای 50 واحد برگردد.

ساعت 17:00 گزارش تعداد بیکاران هفتگی منتشر می شود که پیش بینی می شود با 20 هزار نفر افزایش نسبت به هفته قبل به 750 هزار بیکار رسیده باشد.

ساعت 20:35 سخنرانی آقای پاول در کنفرانس وال استریت ژورنال برگزار خواهد شد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://fxrostami.com/?p=2035
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
پیمان رستمی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بازارهای مالی پنجشنبه 4 مارس 2021: سخنرانی رییس فدرال رزرو و تصمیم اوپک پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.