0
0

XAUUSD ؛ تثبیت قیمت در محدوده 1760 دلار

1492 بازدید

از هفته پیش رنج معاملاتی اونس در محدوده متراکم 1760 دلار بوده است. نرخ اشتغال در بخش غیر کشاورزی ایالات متحده آمریکا نا امید کننده بود اما در همین میان نرخ بیکاری کاهش یافت که نشان دهنده رشد اشتغال در کلیه بخش ها بوده است. همینطور آمار درآمدی افزایشی بود که در نهایت آمار سرد کننده NFP‌ را پوشش داد و از ادامه تضعیف دلار جلوگیری کرد.
آنچه هنوز در دید بازار قرار دارد آغاز برنامه کاهش خرید اوراق قرضه است که نشست بعدی فدرال رزرو به حالت اجرایی در می آید. در حال حاضر به علت افزای قیمت جهانی حامل های انرژِی و افزایش تورم و نیز بحران اورگراند که فعلا راهکارهایی برای آن ارائه نشده است همچنان دلار دارایی مناسب تری است که بازار به آن روی آورده است. در صورت کاهش نگرانی ها بواسطه ارائه راهکاری راهگشا برای بهبود ای وضعیت با توجه به تورم های ایجاد شده طلا نیز دوباره در لیست علاقه مندی سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

حلیل تکنیکال:
با بررسی وضعیت روند در بازه زمانی یک ساعته ، از دید آماری قیمت ، میانگین متحرک نمایی روزانه به خوبی در بالای میانگین هفتگی تثبیت شده و در حال نوسان است. با توجه به ثبات قیمت در محدوده 1760 و مشهود بودن روند خنثی تمایلات صعودی بر معاملات غالب بوده است.
محدوده مقاومت 1770 – 1773 و حمایت 1748 – 1745 روند را در خود محصور کرده است. لازمه نا امید شدن از ادامه حرکت کاهشی شکست حمایت نام برده است که در این صورت افت اولیه را تا محدوده 1727 – 1725 دلار منتظر خواهیم بود.
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://fxrostami.com/?p=2072
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
پیمان رستمی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد XAUUSD ؛ تثبیت قیمت در محدوده 1760 دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.