0
0

XAUUSD: افزایش تنش های سیاسی باعث حمله خریداران شد

1151 بازدید

در هفته گذشته طلا با رشد 2.8 درصدی بالای 1850 دلار تثبیت شد. این رخداد پس از افزایش حمله نظامی روسیه به اکراین و اعلام این خبر توسط مسئولین ایالات متحده به وقوع پیوست باعث افزایش تقاضا برای طلا شد. به گزارش کیتکو تحلیلگران وال استریت در مورد طلا در کوتاه مدت مردد هستند. با این حال، سرمایه گذاران خرد همچنان صعودی هستند زیرا به نظر می رسد این فلز گرانبها در پرتگاه یک شکست دیگر قرار دارد و قیمت ها نزدیک به بالاترین حد دو هفته ای باقی مانده است.

نتایج آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می دهد که احساسات در وال استریت بسیار متفاوت است، اما احساسات صعودی در نظر سنجی عمومی روشن است زیرا مصرف کنندگان همچنان از افزایش تهدید تورم و از دست دادن قدرت خرید خود می ترسند.

روز جمعه، دانشگاه میشیگان اعلام کرد که نظرسنجی احساسات مصرف‌کننده به پایین‌ترین میزان در 10 سال اخیر رسیده و به 61.7 رسیده است. در همین گزارش اشاره شده که مصرف کنندگان انتظار دارند تورم تا سال 2022 حدود 5 درصد باقی بماند.

در این گزارش آمده است که تورم فزاینده بزرگترین عاملی است که بر احساسات مصرف کننده نیرو وارد می کند.

برخی از تحلیلگران بازار معتقد نیستند که طلا همچنان یک دارایی جذاب برای مصرف کنندگان باقی می ماند زیرا آنها به دنبال حفظ ثروت خود و محافظت در برابر ریسک های رو به رشد بازار و اقتصادی هستند.

این هفته 15 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، 6 نفر یا 40 درصد خواستار افزایش قیمت طلا شدند. در همان زمان، چهار تحلیلگر معادل 27 درصد خواستار کاهش قیمت طلا در هفته آینده شدند. پنج تحلیلگر یا 33 درصد نسبت به طلا در کوتاه مدت بی طرف بودند.

در همین حال، در نظرسنجی آنلاین عمومی، 597 رای داده شد. از این تعداد، 373 نفر یا 62 درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته آینده بودند. 128 یا 21 درصد دیگر کمتر گفتند، در حالی که 96 رأی دهنده یا 16 درصد در کوتاه مدت بی طرف بودند.

گزارش نظر سنجی ها:

* نظر سنجی وال استریت:

صعودی 40%

نزولی 27%

خنثی 33%

در مقابل

* نظر سنجی عمومی:

صعودی 62%

نزولی 21%

خنثی 16%

طلا نه تنها یک محافظ ثروت جذاب برای مصرف کنندگان است، بلکه برخی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که افزایش بازده اوراق قرضه و انتظارات نرخ بهره، نوسانات بازار را افزایش می دهد و طلا نیز پوشش ریسک خوبی است.

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در اکوئیتی کپیتال، گفت که نظر او نسبت به طلا کمی صعودی است، زیرا نوسانات بازار سهام از قیمت طلا در حرکت “فرار به سمت کیفیت” حمایت می کند. با این حال، او اضافه کرد که به این زودی شاهد کاهش قیمت بالای 1850 دلار در هر اونس نیست.

شان لوسک، یکی از مدیران هجینگ تجاری با والش تریدینگ، گفت که او همچنین بازارهای سهام را زیر نظر دارد تا حرکت بعدی طلا را تعیین کند.

وی گفت: نوسانات بازار سهام کلید طلا خواهد بود و هر گونه ضعف بیشتر از قیمت طلا حمایت خواهد کرد. در حال حاضر هر افت قیمت طلا باید به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود.

برخی از تحلیلگران نیز نسبت به طلا خوش بین هستند زیرا قیمت طلا توانسته است سطح خود را بالای 1800 دلار در هر اونس نگه دارد و در حال آزمایش مجدد مقاومت اولیه در حدود 1835 دلار در هر اونس است.

با این حال، سایر تحلیلگران همچنان طلا را در محدوده معاملاتی گسترده خود بین 1750 تا 1850 دلار در هر اونس می بینند.

نیکلاس فراپل، مدیر کل جهانی ABC، گفت که طلا از نظر تکانیکالی در الگوی خنثی گیر کرده است.

فراپل اضافه کرد که اگر تنش های ژئوپلیتیکی بین روسیه و آمریکا بر سر اوکراین افزایش یابد، طلا فرصتی برای بیرون آمدن دارد.

اگرچه هنوز مقداری حمایت صعودی از طلا وجود دارد، تحلیلگران دیگر خاطرنشان می‌کنند که افزایش این فلز گرانبها دشوار خواهد بود زیرا فدرال رزرو به دنبال تشدید شدید سیاست‌های پولی برای مبارزه با تهدید تورم رو به رشد است.

بازارها با ایده افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه مارس راحت تر و راحت تر می شوند. بازارها همچنین با احتمال پنج افزایش نرخ قیمت گذاری می کنند.

تحلیل تکنیکال:

با بررسی روند در بازه زمانی چهارساعته مشاهده می شود که ایجاد سقف های بالاتر و افزایش انرژی جنبشی در اندیکاتور MACD ، قدرت بالای این حرکت صعودی را نشان می دهد. روند از سقف چنگال ترسیم شده نیز فراتر رفته است که خود این موضوع نیز از نیروی فزاینده آن خبر می دهد.

ادامه حرکت صعودی به شرطی از احتمال بالاتر برخوردار است که ، قیمت به زیر حمایت کلیدی 1848 – 1843 دلار تثبیت نشود که در این صورت فتح محدوده 1873 – 1877 محتمل است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://fxrostami.com/?p=2145
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
پیمان رستمی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد XAUUSD: افزایش تنش های سیاسی باعث حمله خریداران شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.